Welcome to KGL Contest!

EN | SR

Rezultati

Pobednici finala na nacionalnom nivou i učenici koji su osvojili izuzetne rezultate (po nivoima). Maksimalan broj poena na svakom nivou je 120:

PRE-A1

  1. Boškov Milica, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 119 poena – 1. mesto (ovaj uzrast i nivo se ne upućuje u svetsko finale)
  2. Vučković Mila, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 118 poena – 2. mesto
  3. Stojadinov Aleksa, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 117 poena – 3. mesto
  4. Vasilev Jana, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 116 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Cekić Marta, OŠ ,,Čegar’’ Niš – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Milinković Nemanja, Škola jezika ,,London eye Learning Centre’’ Beograd – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Perić Konstantin, Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Košarac David, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Tomović Teodora, Škola jezika ,,London eye Learning Centre’’ Beograd – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Pavlović Đurađ, Škola jezika ,,ABC Despot’’ Despotovac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Jovanović Irena, OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  12. Todorović Mihailo, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  13. Janković Sergej, OŠ ,,Miloš Crnjanski’’ Žabalj – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  14. Gavrilović Ana, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  15. Miodragović Tijana, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

A1

  1. Ivanović Pavle, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 116 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Porčić Lidija, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 114,5 poena – 2. mesto
  3. Lugomirski Milena, Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – 111,5 poena – 3. mesto
  4. Petrović Novak, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Miodragović Jovana, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Stanojević Pavle, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Stanković Stevan, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 110,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Milisavljević Uroš, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 110 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Mijatović Luka, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 109 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Cvetković Janko, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 109 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Deljhusa Luka, Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – 108 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

A2

  1. Hadnađ Anastasia, Sedma beogradska gimnazija – 117,5 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Jakovljević Marija, OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – 115,5 poena – 2. mesto
  3. Micić Ivana, Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – 114,5 poena – 3. mesto
  4. Micić Tadija, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Božović Vukan, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Nenadović Marko, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Starinac Marko, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Nikolić Filip, OŠ ,,Despot Stefan’’ Kruševac – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Nedeljković Filip, Sedma beogradska gimnazija – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Kuzmanović Sergej, OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Milutinović Vukašin, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  12. Todorović Lazar, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 111,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  13. Milijić Mihajlo, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 110,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

B1

  1. Bogićević Tea, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 118 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Todorović Relja, Knjaževačka gimnazija – 117 poena – 2. mesto
  3. Kovačević Jovan, Škola stranih jezika ,,Junior’’ Beograd – 116 poena – 3. mesto
  4. Vukićević Jefimija, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Božinović Ivona, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 114,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Milošević Mateja, Knjaževačka gimnazija – 114,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Cvetković Ilija, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Sekulić Miljana, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Cvetković Dušan, Knjaževačka gimnazija – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Dobričić Nikola, Matematička gimnazija – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Gavrilović Anđela, Škola jezika ,,Rainbow’’ – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

B2

  1. Sotirov Aleksa, Matematička gimnazija – 112,5 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Lozić Sofija, Novi Sad – 111,5 poena – 2. mesto
  3. Starinac Sofija, Kruševac – 108 poena – 3. mesto
  4. Nikolić Aleksa, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 106 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Ilić Filip, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 105 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Bojić Vojin, Škola jezika ,,Natalie’’ Beograd – 104,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Sekulić Aleksa, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 103 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Goranović Anka, Škola starnih jezika ,,Junior’’ Beograd – 102 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

Konkurencija je bila izuzetno jaka i u uži izbor su se plasirali samo učesnici koji su na ’Reading and Listening’ delu testa ostvarili minimalno:

  1. 97 poena na pre-A1 nivou (maksimalno 1 greška)
  2. 95 poena na A1 nivou (maksimalno 2 greške)
  3. 97,5 poena na A2 i B1 nivoima (maksimalno 1 greška)
  4. 85 poena na B2 nivou (maksimalno 6 grešaka)

 

Od srca čestitamo svim učesnicima koji su ostvarili izuzetne rezultate!

U drugi krug KGL takmičenja su se plasirali sledeći učenici (po školama i gradovima/mestima):

  • OŠ ,,Miloš Crnjanski’’ Žabalj – pre-A1: Janković Sergej.
  • Škola jezika ,,London Eye Learning Centre’’ Beograd – pre-A1: Tomović Teodora i Milinković Nemanja.
  • OŠ ,,Čegar’’ Niš – pre-A1: Đenić Željko, Protić Mina i Cekić Marta.
  • Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – pre-A1: Vučković Mila i Vasilev Jana; i A1: Kiroska Nina, Cvetković Janko, Videnović Adrej i Stojanović Milja.
  • Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – pre-A1: Radisavljević Mina i A1: Lugomirski Milena i Deljhusa Luka.
  • Škola jezika ,,English Club’’ Ćuprija – pre-A1: Radivojević Mihajlo i A1: Božinović Peđa.
  • Škola jezika ,,ABC Despot’’ Despotovac – pre-A1: Živković Saška, Joksimović Klara, Nikolić Sofija, Milošević Matija, Marković Anita, Živojinović Georgije i Pavlović Đurađ; i A1: Marjanović Aleksa, Milenković Anastasija i Stanisavljević Tea.
  • OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – pre-A1: Jovanović Irena i A2: Jakovljević Marija.
  • Škola jezika ,,Quite a Sqool’’ Beograd – pre-A1: Jerotić Andrea i A2: Lojanica Petar.
  • Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – pre-A1: Perić Konstantin; A1: Miloradović Milan i Živanović Teodora; i A2: Micić Ivana.
  • Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – pre-A1: Stojadinović Aleksa, Košarac David i Miodragović Tijana; A1: Miodragović Jovana i Petrović Novak; i A2: Novičić Kosta, Nenadović Markoi Kuzmanović Maša.
  • OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – pre-A1: Mihajlović Strahinja i Kostić Petar; A1: Šarčević Kristijan, Stanković Stevan i Mijatović Luka; A2: Mitić Luka; i B1: Cvetković Ilija i Stojadinović Isidora.  
  • Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – pre-A1: Boškov Milica, Todorović Mihailo i Gavrilović Ana; A1: Jovović Đorđe; B1: Gavrilović Anđela; i B2: Sekulić Aleksa.
  • OŠ ,,Dragi Makić’’ Bošnjane – A1: Matejić Aleksa.
  • OŠ ,,Đorđe Natošević’’ Novi Sad – A1: Marius Jan.
  • Škola jezika ,,Greenwich’’ Ruma – A1: Georgijević Elena.
  • OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – A1: Porčić Lidija, Tibi Marsel i Milisavljević Uroš;
  • OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – A1: Stanojević Pavle; i A2: Milijić Mihajlo i Micić Tadija.
  • OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – A1: Ivanović Pavle, Veljković Lazar i Pribanović Lazar; A2: Todorović Lazar, Božović Vukan, Gočmanac Boris i Starinac Marko.
  • OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – A1: Mačkić Anđela i Krnjević Luka; i A2: Vićentić Vuk, Milković Teodora, Petrović Uroš, Kuzmanović Sergej, Marković Ana i Ilić Angela.
  • OŠ ,,Despot Stefan’’ Gornji Stepoš – A1: Milenković Jana; A2: Nikolić Filip; i B1: Lukić Luka i Petronijević Teodora.
  • Škola jezika ,,New Visions School’’ Novi Sad – A1: Đukić Nevena i B1: Adamović Una.
  • OŠ ,,Branko Radičević’’ Kruševac – A2: Radosavljević Sofija.
  • OŠ ,,Čibukovački partizani’’ Kraljevo – A2: Mladenić Uroš.
  • OŠ ,,Prva osnovna škola’’ Valjevo – A2: Arsenović Sara i Stojanović Uroš.
  • Srednja škola ,,Ušće’’ Beograd – A2: Peruničić Stevan.
  • Knjaževačka gimnazija – A2: Mihajlović Mateja i B1: Todorović Relja, Milošević Mateja i Cvetković Dušan.
  • Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – A2: Marković Jovan i Milutinović Vukašin; B1: Milenković Iva, Sekulić Miljana, Bogićević Tea, Božinović Ivona i Vukićević Jefimija; i B2: Nikolić Aleksa, Pantić Mihailo, Jovanović Ilija i Ilić Filip.
  • Sedma beogradska gimnazija – A2: Lulić Rastko, Marković Marko, Hadnađ Anastasia i Nedeljković Filip; i B2: Popović Katarina.
  • OŠ ,,Kralj Aleksandar Karađorđević’’ Mačvanski Prnjavor – B1: Gligorić Oliver.
  • OŠ ,,Milorad Mića Marković’’ Mala Ivanča – B1: Milutinović Marko.
  • Ekonomsko-trgovinska škola Vranje – B1: Petrović Đorđe.
  • Ekonomsko-trgovinska škola Bečej – B1: Jagarčev Valentina.
  • Medicinska škola ,,Sestre Ninković’’ Kragujevac – B1: Petković Julija.
  • Srednja škola ,,Svetozar Miletić’’ Novi Sad – B1: Halupka Daniela.
  • Užička gimnazija – B1: Jelisavčić Andrea.
  • Škola stranih jezika ,,Junior’’ Beograd – B1: Kovačević Jovan i B2: Goranović Anka.
  • Matematička gimnazija Beograd – B1: Veličkov Andrej i Dobričić Nikola; i B2: Sotirov Aleksa i Guzijan Milica.
  • Elektrotehnička škola ,,Nikola Tesla’’ Pančevo – B2: Mršić Uroš.
  • Gimnazija Prokuplje – B2: Jovanović Marijana i Stojković Danica.
  • Gimnazija ,,Stevan Jakovljević’’ Vlasotince – B2: Janković Saška i Janković Veljko.
  • Škola jezika ,,Natalie’’ Beograd – B2: Kresojević Marijana i Bojić Vojin.
  • Individualne prijave – B2: Mudri Ksenija i Lozić Sofija iz Novog Sada, i Starinac Sofija iz Kruševca.

 

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da je u prvom krugu takmičenja učestvovalo 819 takmičara iz 77 škola iz 36 mesta u Srbiji. Po nivoima to izgleda ovako:

  1. Pre-A1 – 162 takmičara
  2. A1 – 198 takmičara
  3. A2 – 174 takmičara
  4. B1 – 169 takmičara
  5. B2 – 116 takmičara

U drugi krug se plasiralo 135 takmičara iz 40 škola i to za:

  1. Pre-A1 – 28 takmičara
  2. A1 – 32 takmičara
  3. A2 – 32 takmičara
  4. B1 – 24 takmičara
  5. B2 – 19 takmičara

 

Po propozicijama, u drugi krug se na nivou zemlje plasira 10-12% najuspešnijih na svakom nivou. Kod nas je taj procenat veći jer je veći broj učenika ostvario izuzetne rezultate i prosto je bilo nemoguće napraviti drugačiju selekciju. Granica za prolaz u drugi krug na pre-A1 nivou je bila 93% (maksimalno 2 greške), na nivou A1 95% (maksimalno 2 greške), na nivoima A2 i B1 97,5% (maksimalno 1 greška) i na nivou B2 92,5% (maksimalno 3 greške). Ovo su izuzetno visoke granice i nažalost mnogi takmičari koji su takođe ostvarili jako visoke rezultate (npr 90+ %) nisu uspeli da se plasiraju u drugi krug.

Ovim putem želimo da čestitamo svim učenicima i nastavnicima na izuzetnim rezultatima