Welcome to KGL Contest!

EN | SR

Saopštenja

Rezultati drugog kruga 2020. godine

U Srbiji je 07.03.2020. godine uspešno održan drugi krug KGL takmičenja ili preciznije takmičenje na nacionalnom nivou u kome je učestvovalo 211 učenika na nivoima od pre-A1 do C1.

Rezultati ovog kruga su objavljeni 06.04.2020. godine. Organizatorima je bilo jako teško da izaberu pobednike u našoj zemlji jer je većina učenika sjajno uradila test, tako da su često nijanse bile u pitanju. Iz tog razloga, kao što je najavljeno, u slučaju da su učenici imali potpuno isti rezultat, bolji plasman je ostvarivao mlađi učenik.

Pored učenika koji su osvojili jedno od prva tri mesta, izdvojena je i grupa učenika koja je pohvaljena (Commended) – u ovoj grupi su se našli svi učenici koji su imali rezultate koji su spadali u 10% najuspešnijih u svetu. S ponosom mogu reći da se u našoj zemlji većina učenika nalazi u kategoriji ’Commended’, što je izuzetan uspeh.

Pored pobednika i učenika koji su se našli u kategoriji ’Commended’ imamo i grupu učenika koji su se našli u grupi ’Certificate of Achievement’ što znači da su učenici ostvarili dobar rezultat (iznad 50%), ali se ipak nisu našli u grupi najuspešnijih.

Čestitamo svim učesnicima na ostvarenim rezultatima!

 

PRE-A1:

  1. mesto: Tijana Joksimović, OŠ ,,Ujedinjene nacije’’ Beograd – 119 poena
  2. mesto: Vuk Čubrić, Mayflower edukativni centar, Beograd – 118,5 poena
  3. mesto: Stejsi Hoppe, OŠ ,,Sreten Lazarević’’ Prilike, Ivanjica – 118,5 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Stefan Marković, Škola jezika ,,Rainbow’’ Rakovica – 118 poena
  2. Pavle Milovanović, Škola jezika ,,Rainbow’’ Rakovica – 117 poena
  3. Luka Egerić, Škola jezika ,,Oxford School’’ Kruševac – 116,5 poena
  4. Tijana Varga, Škola jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas – 116,5 poena
  5. Lara Miladinović, Kragujevac (individualna prijava) – 115,5 poena
  6. Aleksandra Ćirak, Centar stranih jezika ,,Speak Easy’’ Bečej – 114 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Marko Milojević i Sava Mutavdžić iz Škole jezika ,,Oxford School’’ Kruševac

Vida Vlahović iz OŠ ,,Ujedinjene nacije’’ Beograd

Nikoleta Gvozdenović i Lazar Nikolić iz Edukativnog centra ,,Mayflower’’ Beograd

Nina Kostić iz Škole jezika ,,Bumbar’’ Jagodina

Mateja Pavlović iz OŠ ,,Radoje Domanović’’ Bošnjace

Sara Miloševič, Nevena Ignjatović i Julija Ćirić iz OŠ ,,Despot Stefan Lazarević’’ Babušnica

Ljubica Petrović iz Škole jezika ,,GO’’ Knjaževac

Novak Pavlović iz Edukativnog centra ,,Parlare’’ Požarevac

Matija Đorđević iz Škole jezika ,,Rainbow’’ Rakovica

Marina Todorović iz Škole jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas

 

A1:

  1. mesto: Korina Glušac, Škola jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas – 120 poena
  2. mesto: Iva Nenadović, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 119,5 poena
  3. mesto: Janja Matić, OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – 119,5 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Maša Rajić, Škola jezika ,,Start 2 Study’’ Beograd – 119 poena
  2. Olga Gajić, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 117,5 poena
  3. Mila Vušković, Škola jezika ,,GO’’ Knjaževac – 117,5 poena
  4. Vuk Đorđević, OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – 117,5 poena
  5. Senka Stefanović, OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – 117,5 poena
  6. Lena Gligorić, Škola jezika ,,Start 2 Study’’ Beograd – 117,5 poena
  7. Vuk Ristić, OŠ ,, Duško Radović’’ Beograd – 117 poena
  8. Ilija Grozdanović, OŠ ,,Despot Stefan Lazarević’’ Babušnica – 117 poena
  9. Miloš Vuković, OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – 117 poena
  10. Teo Stošić, OŠ ,,Stefan Dečanski’’ Železnik – 117 poena
  11. Petar Nedeljković, OŠ ,,Stefan Dečanski’’ Železnik – 116,5 poena
  12. Stefan Glođović, Škola jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas – 115,5 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Elena Mitrović, Dunja Božić, Matija Ljubičić i Dimitrije Tucakov iz OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd

Anđelija Balitić iz OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac

Jana Todorović i Tomislav Đorđević iz OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac

Dunja Slivar i Milica Tomić iz OŠ ,,Jovan Popović’’ Beograd

Ana Stevanović, Lola Vučinić, Nina Kapor i Stefan Savić iz OŠ ,,Ujedinjene nacije’’ Beograd

Aleksa Stojadinov, Sara Beader i Strahinja Zdravković iz Škole jezika ,,Magic Wand’’ Beograd

Darija Radojičić iz OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina

Boris Janjić iz Škole jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas

Gabrijela Virić iz OŠ ,,Slobodan Sekulić’’ Užice

Jana Vasilev i Natalija Petrović iz Škole jezika ,,GO’’ Knjaževac

Maša Kozić iz OŠ ,,Despot Stefan’’ Gornji Stepoš

Sava Đorđević iz Škole jezika ,,Quite a Sqool’’ Beograd

Teodora Tomović iz Škole jezika ,,London Eye’’ Beograd

Milica Boškov iz Škole jezika ,,Rainbow’’ Rakovica

Irena Jovanović, Jagodina (individualna prijava)

 

A2:

  1. mesto: Stefan Milenković, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 120 poena
  2. mesto: Vuk Nikolić, OŠ ,,Danilo Kiš’’ Beograd – 119,5 poena
  3. mesto: Nemanja Savković, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 119.5 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Darija Mefailovski Stanojević, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 119 poena
  2. Ana Damnjanović, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 119 poena
  3. Filip Ranđelović, Knjaževac (individualna prijava) – 119 poena
  4. Dušan Prijović, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 117,5 poena
  5. Mila Nikolić, OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – 117,5 poena
  6. Angela Ilić, OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – 117,5 poena
  7. Mina Marković, Škola jezika ,,Oxford School’’ Kruševac – 117,5 poena
  8. Pavle Ivanović, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 117,5 poena
  9. Neda Todosijević, OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – 117,5 poena
  10. Marina Stojkov, OŠ ,,Jovan Popović’’ Beograd – 117,5 poena
  11. Đina Marić, OŠ ,,Filip Kljajić Fića’’ Beograd – 117,5 poena
  12. Anđela Tuzlić, OŠ ,,Kiš Ferenc’’ Telečka – 117,5 poena
  13. Mihailo Milivojević, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 117 poena
  14. Luka Milošević, OŠ ,,Jovan Popović’’ Beograd – 117 poena
  15. Anđela Pešić, OŠ ,,Ujedinjene nacije’’ Beograd – 117 poena
  16. Nikola Šarac, Novi Sad (individualna prijava) – 116,5 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Maša Ćulibrk, Anđela Malinić i Irena Malović iz OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd

Nina Milovankić iz OŠ ,,Aca Aleksić’’ Aleksandrovac

Nikolina Jakšić iz OŠ ,,Živan Maričić’’ Žiča

Lazar Veljković iz OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac

Milica Đorđević, Vanja Ilić, Đorđe Živković i Jovan Vesligaj iz OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac

Nina Bajčić, Đorđe Grbić, Nikola Tokmaković, Una Stanojević i Stefan Gaković iz OŠ ,,Ujedinjene nacije’’ Beograd

Jovana Miodragović i Novak Petrović iz Škole jezika ,,Magic Wand’’ Beograd

Mijat Glušac i Mia Đurica iz Škole jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas

Petar Jovanović iz OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac

Anja Milošević iz Škole jezika ,,GO’’ Knjaževac

Teodora Antanasković iz OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica

Martin Milenković iz OŠ ,,Despot Stefan’’ Gornji Stepoš

Đorđina Nikolić iz OŠ ,,Stevan Jakovljević’’ Paraćin

Milan Miloradović iz Edukativog centra ,,Parlare’’ Požarevac

Veljko Damljanović iz OŠ ,,Stepa Stepanović’’ Gornja Gorevnica

Pavle Maksimović iz OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina

 

B1:

  1. mesto: Anastasia Hadnađ, Sedma beogradska gimnazija – 119,5 poena
  2. mesto: Luka Hrg, Beograd (individualna prijava) – 119 poena
  3. mesto: Danica Mladenović, Gimnazija Prokuplje – 118,5 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Marta Nikolić, Škola jezika ,,Super B’’ Novi Beograd – 118 poena
  2. Miloš Živadinović, Škola jezika ,,Bumbar’’ Jagodina – 118 poena
  3. Nikola Đokić, Gimnazija Kraljevo – 116,5 poena
  4. Jovan Zakić, Beograd (individualna prijava) – 116 poena
  5. Vladimir Jevremović, Gimnazija Kraljevo – 116 poena
  6. Miloš Lazarević, Elektrotehnička škola Zemun – 116 poena
  7. Lazar Kulović, Matematička gimnazija Beograd – 116 poena
  8. Anđelija Vukomanović, Gimnazija Kraljevo – 115,5 poena
  9. Maša Divljaković, Užička gimnazija – 115 poena
  10. Lena Lazarević, Škola jezika ,,Oxford School’’ Kruševac – 114 poena
  11. Mihajlo Turina, OŠ ,,Filip Kljajić Fića’’ Beograd – 113 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Natalija Jovanović, Beograd (individualna prijava)

Katarina Bajazet iz Muzičke škole ,,Isidor Bajić’’ Novi Sad

Ana Marković iz OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica

Veljko Nedeljković iz Škole jezika ,,Oxford School’’ Kruševac

Veljko Bojović iz Srednje škole ,,Ušće’’ Trstenik

Marko Novaković iz Škole jezika ,,Super B’’ Novi Beograd

Marko Nenadović, Asja Timofejev i Jovana Gašić iz Škole jezika ,,Magic Wand’’ Beograd

Jelena Banović iz Umetničke škole Užice

Nikola Milošević i Mateja Mihajlović iz Knjaževačke gimnazije

Jovan Andrejić iz Srednje škole Babušnica

Darija Mihajlović iz Srednje škole ,,Ušće’’ Beograd

Milica Jelača, Beograd (individualna prijava)

Milica Marković iz Pravno-poslovne škole Niš

 

B2:

  1. mesto: Marijana Jovanović, Gimnazija Prokuplje – 118,5 poena
  2. mesto: Mateja Milošević, Knjaževačka gimnazija – 118,5 poena
  3. mesto: Katarina Tripković, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 115 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Ivana Suzić, Medicinska škola Zvezdara – 114,5 poena
  2. Andrej Veličkov, Matematička gimnazija Beograd – 114 poena
  3. Danica Stojković, Gimnazija Prokuplje – 113,5 poena
  4. Iva Milenković, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 113,5 poena
  5. Anja Anđelković, Škola jezika ,,Speak’’ Kruševac – 111 poena
  6. Ilija Jakovljević, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 111 poena
  7. Mile Lazić, Gimnazija Kraljevo – 110,5 poena
  8. Kerim Avdić, Gimnazija ,,Jezdimir Lović’’ Sjenica – 110 poena
  9. Andrea Đukić, Škola jezika ,,Rainbow’’ Rakovica – 110 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Tara Jevtić iz Knjaževačke gimnazije

Veljko Veljković iz Pravno-poslovne škole Niš

Dana Đorđević i Andrijana Ljubomirović iz Srednje škole Babušnica

Jovana Vojičić iz Sedme beogradske gimnazije

Ognjen Tomović, Sanja Tomić i Andrea Brklja iz Vojne gimnazije Beograd

Ognjen Raković iz Srednje stručne vojne škole Beograd

Miljana Sekulić i Branislav Ćujić iz Gimnazije ,,Svetozar Marković’’ Jagodina

Đorđe Elesin iz Ekonomsko-trgovinske škole Bečej

Natalija Mitrović iz OŠ ,,Filip Kljajić Fića’’ Beograd

Matija Striber iz Škole jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas

Marija Šalinić iz Gimnazije Kraljevo

Jovana Rakočević iz Pravno-birotehničke škole ,,Dimitrije Davidović’’ Zemun

 

C1:

  1. mesto: Aleksa Sotirov, Matematička gimnazija Beograd – 117 poena
  2. mesto: Filip Ilić, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 114,5 poena
  3. mesto: Ksenija Mudri, Novi Sad (individualna prijava) – 109,5 poena

Pohvaljeni učenici (Commended) – učenici koji su ušli u najuži izbor tj. ostvarili rezultat koji spada u 5% najboljih rezultata u svetu:

  1. Hana Andrić, Matematička gimnazija Beograd – 107,5 poena
  2. Pavle Vasiljević, Škola jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas – 107 poena

Ostali pohvaljeni učenici (Commended) čiji je rezultat u 10% najboljih rezultata u svetu:

Mirjana Mićić iz Muzičke škole ,,Jovan Bandur’’ Pančevo

Đorđe Maletić i Milica Jakovljević iz Vojne gimnazije Beograd

Andrej stanković i Nikola Vešković iz Elektrotehničke škole u Zemunu

Anja Cvejić iz Sedme beogradske gimnazije

Đurđa Lazarević iz Gimnazije ,,Svetozar Marković’’ Jagodina

Rezultati u prvom krugu KGL takmičenja 2020

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da je u prvom krugu takmičenja učestvovalo 911 od prvobitno prijavljenih 940 takmičara iz oko 85 škola iz 38 mesta u Srbiji. Po nivoima to izgleda ovako:

  1. Pre-A1 – 130 takmičara
  2. A1 – 246 takmičara
  3. A2 – 196 takmičara
  4. B1 – 182 takmičara
  5. B2 – 164 takmičara
  6. C1 – 22 takmičara

U drugi krug se plasiralo 225 takmičara iz oko 65 škola i to za:

  1. Pre-A1 – 33 takmičara
  2. A1 – 55 takmičara
  3. A2 – 58 takmičara
  4. B1 – 35 takmičara
  5. B2 – 28 takmičara
  6. C1 – 16 takmičara

 

Po propozicijama, u drugi krug se na nivou zemlje plasira 10-12% najuspešnijih na svakom nivou. Kod nas je taj procenat znatno veći jer je veći broj učenika ostvario izuzetne rezultate i prosto je bilo nemoguće napraviti drugačiju selekciju. Granica za prolaz u drugi krug na pre-A1 nivou je bila 98% (maksimalno 1 greška), na nivoima A1, A2 i B1 97,5% (maksimalno 1 greška), na nivou B2 87,5% (maksimalno 5 grešaka), a na nivou C1 82,5% (maksimalno 7 grešaka). Ovo su izuzetno visoke granice i nažalost mnogi takmičari koji su takođe ostvarili jako visoke rezultate (npr 90+ %) nisu uspeli da se plasiraju u drugi krug.

Ovim putem želimo da čestitamo svim učenicima i nastavnicima na izuzetnim rezultatima.

 

U drugi krug KGL takmičenja su se plasirali sledeći učenici (po školama i gradovima/mestima):

  • Ana Virtus – Studio za prevođenje i podučavanje stranim jezicima – pre-A1: Anđela Ranđelović
  • Škola jezika ,,Andy and Jo’’ Vrbas – pre-A1: Marina Todorović, Tijana Varga i Relja Mićanović; A1: Korina Glušac, Jovana Papović, Boris Janjić i Stefan Glođović; A2: Mijat Glušac, Mia Đurica i Jelena Vujičić; B2: Matija Striber; C1: Pavle Vasiljević
  • Centar stranih jezika ,,Speak’’ Kruševac – B2: Anja Anđelković
  • Centar stranih jezika ,,Speak Easy’’ Bečej/Novi Sad – pre-A1: Hana Bajkin i Aleksandra Ćirak
  • Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – pre-A1: Novak Pavlović i Nina Aleksić; A1: Hanna Vogelzangs; i A2: Milan Miloradović
  • Ekonomsko-trgovinska škola Bečej – B2: Đorđe Elesin
  • Elektrotehnička škola Zemun – B1: Miloš Lazarević; C1: Nikola Vešković i Andrej Stanković
  • English school ,,Bumbar II’ – pre-A1: Nina Kostić; B1: Miloš Živadinović
  • Gimnazija ,,Jezdimir Lović’’ Sjenica – B1: Semira Kurtović; B2: Kerim Avdić
  • Gimnazija Kraljevo – B1: Nikola Đokić, Vladimir Jevremović i Anđelija Vukomanović; B2: Mile Lazić i Marija Šalinić
  • Gimnazija Prokuplje – B2: Marijana Jovanović, Danica Stojković i Danica Mladenović B1 nivo
  • Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina –B2: Iva Milenković, Miljana Sekulić, Katarina Tripković, Ilija Jakovljević i Branislav Ćujić; C1: Filip Ilić i Đurđa Lazarević
  • Srednja škola ,,Ušće’’ Beograd – B1: Darija Mihajlović
  • Srednja škola ,,Ušće’’ Trstenik – B1: Veljko Bojović
  • Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – pre-A1: Ljubica Petrović; A1: Nađa Radovanović, Jana Vasilev, Mila Vučković i Natalija Petrović; A2: Anja Milošević
  • Knjaževačka gimnazija – B1: Mateja Mihajlović i  Nikola Milošević; B2: Mateja Milošević i Tara Jevtić
  • Language Centre ,,Start 2 Study’’ – A1: Lena Gligorić i Maša Rajić
  • Škola jezika ,,London Eye Learning Centre’’ Beograd – A1: Teodora Tomović
  • Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – A1: Aleksa Stojadinov, Sara Beader i Strahinja Zdravković; A2: Jovana Miodragović i Novak Petrović; i B1: Asja Timofejev, Marko Nenadović i Jovana Gašić
  • Matematička gimnazija Beograd – B1: Lazar Kulović; B2: Andrej Veličkov; i C1: Aleksa Sotirov i Hana Andrić
  • Mayflower edukativni centar – pre-A1: Nikoleta Gvozdenović, Vuk Čubrić i Lazar Nikolić; A1: Dimitrije Jeremić
  • Medicinska škola Zvezdara – B2: Ivana Suzić
  • Muzička škola ,,Isidor Bajić’’ Novi Sad – B1: Katarina Bajazet
  • Muzička škola ,,Jovan Bandur’’ Pančevo – C1: Mirjana Mićić
  • OŠ ,,Despot Stefan’’ Gornji Stepoš – A1: Maša Kozić; A2: Filip Jezdić i Martin Milenković
  • OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – A1: Anđelija Baltić; A2: Pavle Ivanović, Lazar Veljković i Nemanja Savković
  • OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – A1: Elena Mitrović, Matija Ljubičić, Olga Gajić, Dunja Božić, Vukašin Knežević, Dimitrije Tucakov, Iva Nenadović, Vuk Ristić; A2: Stefan Milenković, Dušan Prijović, Darija Mefailovski Stanojević, Ana Damnjanović, Maša Ćulibrk, Luka Tošić, Mihailo Milivojević, Vladimir Kovačević, Irena Malović, Anja Stefanović, Anđela Malinić, Višnja Lepšanović, Đorđe Kovačević
  • OŠ ,,Stepa Stepanović’’ Gornja Gorevnica, Trbušani, Čačak – A2: Veljko Damljanović
  • OŠ ,,Stevan Jakovljević’’ Paraćin – A2: Đorđina Nikolić
  • OŠ ,,Ujedinjene Nacije’’ Beograd – pre-A1: Vida Vlahović i Tijana Joksimović; A1: Nina Kapor, Ana Stevanović, Matija Bojković, Lola Vučinić i Stefan Savić; A2: Nina Bajčić, Anđela Pešić, Đorđe Grbić, Nikola Tokmanović, Jovan Tomić, Una Stanojević, Stefan Gaković i Tara Veličković
  • OŠ ,,Živan Maričić’’, Žiča – A2: Nikolina Jakšić
  • OŠ ,,Aca Aleksić’’ Aleksandrovac Župski – A2: Nina Milovankić
  • OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – A1: Darija Radojičić, Janko Nikolić, Olga Matić i Olivera Matić; A2: Stevan Stanković i Pavle Maksimović
  • OŠ ,,Danilo Kiš’’ Beograd – A2: Vuk Nikolić
  • OŠ ,,Despot Stefan Lazarević’’ Babušnica – pre-A1: Sara Milošević, Nevena Ignjatović i Julija Ćirić; A1: Sara Stamenović i Ilija Grozdanović
  • OŠ ,,Dragomir Marković’’ Kruševac – A1: Vuk Đorđević, Janja Matić, Miloš Vuković, Senka Stefanović, Petra Pešić, Tomislav Đorđević, Jana Todorović i Sofija Milojević; A2: Vanja Ilić, Neda Todosijević, Milica Đorđević, Đorđe Živković i Jovan Vesligaj
  • OŠ ,,Filip Kljajić Fića’’ Beograd – A2: Đina Marić; B1: Mihajlo Turina; B2: Natalija Mitrović
  • OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – A2: Mila Nikolić, Teodora Antanasković, Angela Ilić i Anđela Mačkić; B1: Ana Marković i Sergej Kuzmanović
  • OŠ ,,Jovan Popović’’ Beograd – A1: Dunja Slivar i Milica Tomić; A2: Marina Stojkov i Luka Milošević
  • OŠ ,,Kiš Ferenc’’ Telečka – A2: Anđela Tuzlić
  • OŠ ,,Radoje Domanović’’ Bošnjace – pre-A1: Mateja Pavlović
  • OŠ ,,Slobodan Sekulić’’ Užice – A1: Gabrijela Virić
  • OŠ ,,Sreten Lazarević’’ Prilike, Ivanjica – pre-A1: Stejsi Hoppe
  • OŠ ,,Stefan Deđanski’’ Železnik, Beograd – A1: Petar Nedeljković, Teo Stošić i Bogdan Petrović
  • Škola jezika ,,Oxford School’’ Kruševac – pre-A1: Luka Egerić, Sava Mutavdzić, Boško Anđelović i Marko Milojević; A2: Mina Marković; B1: Lena Lazarević i Veljko Nedeljković
  • Pravno-birotehnička škola ,,Dimitrije Davidović’’ Zemun – B2: Jovana Rakočević
  • Pravno-poslovna škola Niš – B1: Milica Marković; B2: Veljko Veljković; C1: Uroš Rakić
  • Škola jezika ,,Quite a Sqool’’ Beograd – A1: Sava Đorđević i Andrea Jerotić
  • Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – pre-A1: Pavle Milovanović, Matija Đorđević, Stefan Marković i Irina Cvetković; A1: Milica Boškov; B2: Andrea Đukić
  • Sedma beogradska gimnazija – B1: Anastasia Hadnađ; B2: Jovana Vojičić; C1: Anja Cvejić i Nevena Tadić
  • Srednja škola Babušnica – B1: Jovana Đorđević, Anđela Jovanović i Jovan Andrejić; B2: Andrijana Ljubomirović i Dana Đorđević
  • Srednja stručna vojna škola Beograd – B2: Ognjen Raković
  • Vojna gimnazija Beograd – B2: Sanja Tomić, Andrea Brklja i Ognjen Tomović; C1: Milica Jakovljević, Đorđe Maletić i Milja Laslo
  • Škola jezika ,,ABC Despot’’ Despotovac – pre-A1: Petra Radosavljević, Anastasija Tasić, Iva Spasić i Mateja Spasić
  • Studio za strane jezike ,,Super B’’ – B1: Marta Nikolić i Marko Novaković
  • Umetnička škola Užice – B1: Jelena Banović
  • Užička gimnazija – B1: Aleksa Nešović i Maša Divljaković
  • OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – A2: Pavle Stanojević i Petar Jovanović
  • Individualne prijave:

Novi Sad – A2: Nikola Šarac; C1: Ksenija Mudri

Beograd – B1: Luka Hrg, Jovan Zakić i Natalija Jovanović; C1: Nikola Tepić

Knjaževac – A2: Filip Ranđelović

Kragujevac – pre-A1: Lara Miladinović

Ruma – B1: Milica Jelača

Jagodina – A1: Irena Jovanović; C1: Jovan Zdravković

 

 

 

Prvi krug KGL takmičenja 2020

Na takmičenju je učestvovalo 911 od prvobitno prijavljenih 940 učenika iz oko 90 škola u Srbiji (što državnih škola, što privatnih škola jezika). Prvi krug takmičenja je sproveden na 32 lokacije širom Srbije.

 

Što se broja takmičara po nivoima tiče, situacija je sledeća: za pre-A1 je prijavljeno 130 takmičara, za A1 246, za A2 196, za B1 182, za B2 164, a za C1 22 takmičara. Nažalost, neki učenici nisu bili u mogućnosti da prisustvuju takmičenju (zbog čega nam je jako žao), tako da je konačan broj učesnika na svakom nivou nešto niži od navedenog.

 

Rezultati se očekuju za 2-3 nedelje. Prema propozicijama, u drugi krug takmičenja ,,prolazi’’ 10-13% najuspešnijih takmičara iz cele Srbije po nivou (znači 10-13% za svaki nivo). Ti takmičari se i u drugom krugu takmiče na istom nivou, ali ovog puta se takmiče najuspešniji u zemlji jedni sa drugima, i imaju pored ‘reading comprehension and use of English’ testa kakav su imali u prvom krugu, još i ‘listening comprehension’ test (10 pitanja) i ‘writing’. Na osnovu rezultata u tom krugu odlučuje se ko će nas predstavljati na Svetskom finalu. Verujemo se da ćemo i ove godine imati uspešne predstavnike i u tom krugu takmičenja.

 

Želimo da zahvalimo svim nastavnicima, direktorima, roditeljima i naravno, učenicima koji su podržali ovo takmičenje. Nadamo se da će svi biti zadovoljni svojim rezultatima i da ćemo se družiti i narednih godina.

 

KGL tim Srbija

 

KGL Contest Srbija 2019. godine

Svetko finale KGL takmičenja

Svetko finale KGL takmičenja je održano 16.06.2019. godine u Novom Sadu. Na takmičenju je učestvovalo 25 učesnika iz sledećih zemalja: Malezije, Tajlanda, Maroka, Grčke, Kipra, Turske, Bugarske, Rumunije, Kosova i naravno Srbije. Učesnici su se takmičili na nivoima A1 – B2. U vrlo jakoj konkurenciji, u kojoj su svi učenici samim svojim dolaskom na Svetsko finale na neki način već bili pobednici, najuspešnijim su se pokazali sledeći učenici:

  • Andrei Dogaru Vlad iz Rumunije, koji se takmičio na B2 nivou i osvojio 3. mesto u sveukupnoj konkurenciji
  • Celine Shantini Rajesh Kumar iz Malezije, koja se takmičila na B1 nivou i osvojila 2. mesto u sveukupnoj konkurenciji
  • Aleksa Sotirov iz Srbije, koji se takmičio na B2 nivou i osvojio 1. mesto u sveukupnoj konkurenciji.

Jako smo srećni i ponosni što je u prvoj godini održavanja ovog takmičenja u Srbiji baš učenik iz naše zemlje ostvario ovako izuzetan rezultat na svetskom nivou i nadamo se da će učenici iz Srbije i u budućnosti ostvarivati sjajne rezultate na ovom takmičenju.

Inače, ono što su svi učesnici svetskog finala istakli kao najlepši deo ove manifestacije bilo je druženje sa vršnjacima iz toliko različitih delova sveta. Pošto su pored samog takmičenja učenici imali priliku da se druže tokom obilaska Novog Sada sa vodičem, odlaska u Room Escape u Novom Sadu, aktivnosti koje su organizatori osmislili za njih kako bi se još bolje upoznali i naravno neobaveznog druženja, mnogi učesnici su u ovom kratkom vremenu sklopili prijateljstva koja će, nadamo se, trajati i biti najbolji podsetnik na ono što su dobili učešćem u ovoj manifestaciji.

Hvala svima koji su ove godine svojim učešćem podržali ovo takmičenje u Srbiji. Nadamo se da ćemo se družiti i narednih godina, kao i da će nam se pridružiti i mnogi drugi učenici u tome!

Foto

Svečana dodela nagrada

Svečana dodela nagrada najuspešnijim učesnicima KGL takmičenja 2019 na nacionalnom nivou održana je 25. maja 2019. godine u Jagodini. Dodeli su prisustvovali učesnici iz Sremske Mitrovice, Novog Sada, Požarevca, Žablja, Kragujevca, Knjaževca, Kruševca, Despotovca, Beograda i naravno, Jagodine. Jako nam je drago što su se učesnici odazvali u ovom broju i ulepšali ovaj događaj, i nadamo se da ćemo se družiti i narednih godina. KGL Team Srbija

Video

Rezultati finala KGL takmičenja na nacionalnom nivou

Drugi krug takmičenja (finale na nacionalnom nivou) održan je 14.04.2019. godine u sledećim gradovima:

1) u Beogradu u 10h u OŠ ,,Duško Radović” na Novom Beogradu za takmičare iz Beograda, Požarevca, Sremske Mitrovice, Novog Sada, Rume, Valjeva, Bečeja, Male Ivanče, Mačvanskog Prnjavora, Užica, Pančeva i Žablja.

2) u Jagodini u 11h u OŠ ,,Boško Đuričić” za takmičare iz Jagodine, Ćuprije, Kragujevca, Despotovca i Kraljeva.

3) u Nišu u 11h u Gimnaziji ,,9. maj” za takmičare iz Niša, Vranja, Vlasotinca, Prokuplja, Knjaževca i Kruševca.

Pobednici finala na nacionalnom nivou i učenici koji su osvojili izuzetne rezultate (po nivoima). Maksimalan broj poena na svakom nivou je 120:

PRE-A1

  1. Boškov Milica, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 119 poena – 1. mesto (ovaj uzrast i nivo se ne upućuje u svetsko finale)
  2. Vučković Mila, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 118 poena – 2. mesto
  3. Stojadinov Aleksa, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 117 poena – 3. mesto
  4. Vasilev Jana, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 116 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Cekić Marta, OŠ ,,Čegar’’ Niš – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Milinković Nemanja, Škola jezika ,,London eye Learning Centre’’ Beograd – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Perić Konstantin, Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Košarac David, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Tomović Teodora, Škola jezika ,,London eye Learning Centre’’ Beograd – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Pavlović Đurađ, Škola jezika ,,ABC Despot’’ Despotovac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Jovanović Irena, OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  12. Todorović Mihailo, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  13. Janković Sergej, OŠ ,,Miloš Crnjanski’’ Žabalj – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  14. Gavrilović Ana, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  15. Miodragović Tijana, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 112 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

A1

  1. Ivanović Pavle, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 116 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Porčić Lidija, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 114,5 poena – 2. mesto
  3. Lugomirski Milena, Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – 111,5 poena – 3. mesto
  4. Petrović Novak, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Miodragović Jovana, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Stanojević Pavle, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 111 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Stanković Stevan, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 110,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Milisavljević Uroš, OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – 110 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Mijatović Luka, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 109 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Cvetković Janko, Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – 109 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Deljhusa Luka, Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – 108 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

A2

  1. Hadnađ Anastasia, Sedma beogradska gimnazija – 117,5 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Jakovljević Marija, OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – 115,5 poena – 2. mesto
  3. Micić Ivana, Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – 114,5 poena – 3. mesto
  4. Micić Tadija, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Božović Vukan, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 114 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Nenadović Marko, Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Starinac Marko, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Nikolić Filip, OŠ ,,Despot Stefan’’ Kruševac – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Nedeljković Filip, Sedma beogradska gimnazija – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Kuzmanović Sergej, OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Milutinović Vukašin, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  12. Todorović Lazar, OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – 111,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  13. Milijić Mihajlo, OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – 110,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

B1

  1. Bogićević Tea, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 118 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Todorović Relja, Knjaževačka gimnazija – 117 poena – 2. mesto
  3. Kovačević Jovan, Škola stranih jezika ,,Junior’’ Beograd – 116 poena – 3. mesto
  4. Vukićević Jefimija, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 115 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Božinović Ivona, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 114,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Milošević Mateja, Knjaževačka gimnazija – 114,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Cvetković Ilija, OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Sekulić Miljana, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 113,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  9. Cvetković Dušan, Knjaževačka gimnazija – 113 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  10. Dobričić Nikola, Matematička gimnazija – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  11. Gavrilović Anđela, Škola jezika ,,Rainbow’’ – 112,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

B2

  1. Sotirov Aleksa, Matematička gimnazija – 112,5 poena – 1. mesto, upućuje se u svetsko finale
  2. Lozić Sofija, Novi Sad – 111,5 poena – 2. mesto
  3. Starinac Sofija, Kruševac – 108 poena – 3. mesto
  4. Nikolić Aleksa, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 106 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  5. Ilić Filip, Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – 105 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  6. Bojić Vojin, Škola jezika ,,Natalie’’ Beograd – 104,5 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  7. Sekulić Aleksa, Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – 103 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate
  8. Goranović Anka, Škola starnih jezika ,,Junior’’ Beograd – 102 poena – sertifikat za postignute izuzetne rezultate

 

Konkurencija je bila izuzetno jaka i u uži izbor su se plasirali samo učesnici koji su na ’Reading and Listening’ delu testa ostvarili minimalno:

  1. 97 poena na pre-A1 nivou (maksimalno 1 greška)
  2. 95 poena na A1 nivou (maksimalno 2 greške)
  3. 97,5 poena na A2 i B1 nivoima (maksimalno 1 greška)
  4. 85 poena na B2 nivou (maksimalno 6 grešaka)

 

Od srca čestitamo svim učesnicima koji su ostvarili izuzetne rezultate!

Rezultati Prvog kruga KGL takmičenja 2019. godine

Zadovoljstvo nam je da vas obavestimo da je u prvom krugu takmičenja učestvovalo 819 takmičara iz 77 škola iz 36 mesta u Srbiji. Po nivoima to izgleda ovako:

  1. Pre-A1 – 162 takmičara
  2. A1 – 198 takmičara
  3. A2 – 174 takmičara
  4. B1 – 169 takmičara
  5. B2 – 116 takmičara

U drugi krug se plasiralo 135 takmičara iz 40 škola i to za:

  1. Pre-A1 – 28 takmičara
  2. A1 – 32 takmičara
  3. A2 – 32 takmičara
  4. B1 – 24 takmičara
  5. B2 – 19 takmičara

 

Po propozicijama, u drugi krug se na nivou zemlje plasira 10-12% najuspešnijih na svakom nivou. Kod nas je taj procenat veći jer je veći broj učenika ostvario izuzetne rezultate i prosto je bilo nemoguće napraviti drugačiju selekciju. Granica za prolaz u drugi krug na pre-A1 nivou je bila 93% (maksimalno 2 greške), na nivou A1 95% (maksimalno 2 greške), na nivoima A2 i B1 97,5% (maksimalno 1 greška) i na nivou B2 92,5% (maksimalno 3 greške). Ovo su izuzetno visoke granice i nažalost mnogi takmičari koji su takođe ostvarili jako visoke rezultate (npr 90+ %) nisu uspeli da se plasiraju u drugi krug.

Ovim putem želimo da čestitamo svim učenicima i nastavnicima na izuzetnim rezultatima

U drugi krug KGL takmičenja su se plasirali sledeći učenici (po školama i gradovima/mestima):

  • OŠ ,,Miloš Crnjanski’’ Žabalj – pre-A1: Janković Sergej.
  • Škola jezika ,,London Eye Learning Centre’’ Beograd – pre-A1: Tomović Teodora i Milinković Nemanja.
  • OŠ ,,Čegar’’ Niš – pre-A1: Đenić Željko, Protić Mina i Cekić Marta.
  • Studio za strane jezike ,,GO’’ Knjaževac – pre-A1: Vučković Mila i Vasilev Jana; i A1: Kiroska Nina, Cvetković Janko, Videnović Adrej i Stojanović Milja.
  • Škola jezika ,,Master Centar’’ Kragujevac – pre-A1: Radisavljević Mina i A1: Lugomirski Milena i Deljhusa Luka.
  • Škola jezika ,,English Club’’ Ćuprija – pre-A1: Radivojević Mihajlo i A1: Božinović Peđa.
  • Škola jezika ,,ABC Despot’’ Despotovac – pre-A1: Živković Saška, Joksimović Klara, Nikolić Sofija, Milošević Matija, Marković Anita, Živojinović Georgije i Pavlović Đurađ; i A1: Marjanović Aleksa, Milenković Anastasija i Stanisavljević Tea.
  • OŠ ,,17. oktobar’’ Jagodina – pre-A1: Jovanović Irena i A2: Jakovljević Marija.
  • Škola jezika ,,Quite a Sqool’’ Beograd – pre-A1: Jerotić Andrea i A2: Lojanica Petar.
  • Edukativni centar ,,Parlare’’ Požarevac – pre-A1: Perić Konstantin; A1: Miloradović Milan i Živanović Teodora; i A2: Micić Ivana.
  • Škola jezika ,,Magic Wand’’ Beograd – pre-A1: Stojadinović Aleksa, Košarac David i Miodragović Tijana; A1: Miodragović Jovana i Petrović Novak; i A2: Novičić Kosta, Nenadović Markoi Kuzmanović Maša.
  • OŠ ,,Boško Đuričić’’ Jagodina – pre-A1: Mihajlović Strahinja i Kostić Petar; A1: Šarčević Kristijan, Stanković Stevan i Mijatović Luka; A2: Mitić Luka; i B1: Cvetković Ilija i Stojadinović Isidora.
  • Škola jezika ,,Rainbow’’ Beograd – pre-A1: Boškov Milica, Todorović Mihailo i Gavrilović Ana; A1: Jovović Đorđe; B1: Gavrilović Anđela; i B2: Sekulić Aleksa.
  • OŠ ,,Dragi Makić’’ Bošnjane – A1: Matejić Aleksa.
  • OŠ ,,Đorđe Natošević’’ Novi Sad – A1: Marius Jan.
  • Škola jezika ,,Greenwich’’ Ruma – A1: Georgijević Elena.
  • OŠ ,,Duško Radović’’ Beograd – A1: Porčić Lidija, Tibi Marsel i Milisavljević Uroš;
  • OŠ ,,Vuk Karadžić’’ Knjaževac – A1: Stanojević Pavle; i A2: Milijić Mihajlo i Micić Tadija.
  • OŠ ,,Dositej Obradović’’ Kruševac – A1: Ivanović Pavle, Veljković Lazar i Pribanović Lazar; A2: Todorović Lazar, Božović Vukan, Gočmanac Boris i Starinac Marko.
  • OŠ ,,Jovan Jovanović Zmaj’’ Sremska Mitrovica – A1: Mačkić Anđela i Krnjević Luka; i A2: Vićentić Vuk, Milković Teodora, Petrović Uroš, Kuzmanović Sergej, Marković Ana i Ilić Angela.
  • OŠ ,,Despot Stefan’’ Gornji Stepoš – A1: Milenković Jana; A2: Nikolić Filip; i B1: Lukić Luka i Petronijević Teodora.
  • Škola jezika ,,New Visions School’’ Novi Sad – A1: Đukić Nevena i B1: Adamović Una.
  • OŠ ,,Branko Radičević’’ Kruševac – A2: Radosavljević Sofija.
  • OŠ ,,Čibukovački partizani’’ Kraljevo – A2: Mladenić Uroš.
  • OŠ ,,Prva osnovna škola’’ Valjevo – A2: Arsenović Sara i Stojanović Uroš.
  • Srednja škola ,,Ušće’’ Beograd – A2: Peruničić Stevan.
  • Knjaževačka gimnazija – A2: Mihajlović Mateja i B1: Todorović Relja, Milošević Mateja i Cvetković Dušan.
  • Gimnazija ,,Svetozar Marković’’ Jagodina – A2: Marković Jovan i Milutinović Vukašin; B1: Milenković Iva, Sekulić Miljana, Bogićević Tea, Božinović Ivona i Vukićević Jefimija; i B2: Nikolić Aleksa, Pantić Mihailo, Jovanović Ilija i Ilić Filip.
  • Sedma beogradska gimnazija – A2: Lulić Rastko, Marković Marko, Hadnađ Anastasia i Nedeljković Filip; i B2: Popović Katarina.
  • OŠ ,,Kralj Aleksandar Karađorđević’’ Mačvanski Prnjavor – B1: Gligorić Oliver.
  • OŠ ,,Milorad Mića Marković’’ Mala Ivanča – B1: Milutinović Marko.
  • Ekonomsko-trgovinska škola Vranje – B1: Petrović Đorđe.
  • Ekonomsko-trgovinska škola Bečej – B1: Jagarčev Valentina.
  • Medicinska škola ,,Sestre Ninković’’ Kragujevac – B1: Petković Julija.
  • Srednja škola ,,Svetozar Miletić’’ Novi Sad – B1: Halupka Daniela.
  • Užička gimnazija – B1: Jelisavčić Andrea.
  • Škola stranih jezika ,,Junior’’ Beograd – B1: Kovačević Jovan i B2: Goranović Anka.
  • Matematička gimnazija Beograd – B1: Veličkov Andrej i Dobričić Nikola; i B2: Sotirov Aleksa i Guzijan Milica.
  • Elektrotehnička škola ,,Nikola Tesla’’ Pančevo – B2: Mršić Uroš.
  • Gimnazija Prokuplje – B2: Jovanović Marijana i Stojković Danica.
  • Gimnazija ,,Stevan Jakovljević’’ Vlasotince – B2: Janković Saška i Janković Veljko.
  • Škola jezika ,,Natalie’’ Beograd – B2: Kresojević Marijana i Bojić Vojin.
  • Individualne prijave – B2: Mudri Ksenija i Lozić Sofija iz Novog Sada, i Starinac Sofija iz Kruševca.